Street Fishing Szczecin 11.10.2015 – relacja

Street fishing…kiedyś zapytał mnie ktoś, co to tak właściwie jest? Jest to łowienie w zurbanizowanych miejscach takich, które mijamy codziennie jadąc do szkoły, pracy. Często nie zdajemy sobie sprawy, że pozornie „dziwne” lokalizacje mogą dać nam mnóstwo frajdy. Większość z nas mieszka w centrach wielkich aglomeracji miejskich. Nie musimy jeździć kilkadziesiąt kilometrów aby złowić rybę życia. Wystarczy iść na dłuższy spacer. Bardzo cieszę się, że jerkbait.pl postanowił promować ten rodzaj wędkarstwa. W związku z dużym zainteresowaniem postanowiliśmy zorganizować kilka spotkań w największych miastach w Polsce. Chciałbym przybliżyć Wam jak wyglądało nasze ostatnie tego typu w Szczecinie.

A było to 11 października 2015 roku, pierwszy przymrozek dał nam nadzieję na obfite połowy. Jak było? Przekonacie się za chwilę. Wszyscy spotkali się o 7:45 w umówionym wcześniej miejscu, jak przystało na street fishing było to centrum miasta. Część kolegów skorzystała z komunikacji miejskiej, inni zaś przyjechali samochodami, a kolejni postanowili zażyć świeżego powietrza i przybyli do nas pieszo. Każdy podał sobie dłoń, zamienił kilka słów. Czas na formalności…wszyscy otrzymali karty startowe i markery do znaczenia zdjęć oraz zostali poinformowani o panujących podczas zawodów zasadach.

Punkt 8:30 zaczęło się…każdy z uzbrojonym kijem i mnóstwem pomysłów jak zdeklasować konkurencję ruszył w swoją stronę.

Jedni postanowili zostać na miejscu zbiórki aby obłowić okoliczne miejscówki…

Inni obławiają odcinki w ścisłym centrum Szczecina…

Niestety nasze wcześniejsze prognozy legły w gruzach…ryby nie chciały współpracować. W wodzie lądowały niezliczone ilości przynęt lecz w większości zagryzane były przez niewymiary. Złowiony został wymiarowy sandacz oraz kilka okoni. W ostateczności obsadzone zostały pierwsze trzy miejsca:

1 miejsce Jakub Szemraj z wynikiem 1030pkt – sandacz 50,5cm oraz okoń 26,7cm

2 miejsce Paweł Gąsior z wynikiem 150pkt – okoń 23cm

3 miejsce Artur Bącik z wynikiem 110pkt – okoń 20,6cm

 

Do grona naszych sponsorów należeli:

  • Józef Sendal- Najlepszy rękodzielnik w Polsce, przekazał zestaw 20 ręcznie robionych wonlerów. Dziękujemy bardzo!
  • Oldstream WahadłówkiIgor Olejnik- zestaw pięknych ręcznie robionych wahadłówek oraz obrotówek, dziękujemy!
  • Naszym sponsorem jest również główny organizator i pomysłodawca zawodów czyli portaljerkbait.pl.Dziękujemy za pomoc!
  • Kolejnym sponsorem jest firma Izumi Polska! Ich japońskie swimbaity, woblery, gumy jak i akcesoria spinningowe uznawane są za jedne z lepszych na świecie. Również bardzo dziękujemy za wkład w tworzenie tej imprezy!

Miejsce 2: zestaw przynęt Igora Olejnika oraz gumy i woblery IZUMI

Miejsce 3: zestaw gum, główek oraz woblerów IZUMI oraz okolicznościowy jerk salmo slider 10 w barwach jerkbait.pl

Miejsce 1: zestaw 20 ręcznie robionych woblerów Józefa Sandala „Balskor”, gumy, główki i woblery IZUMI oraz okolicznościowy jerk Salmo Slider w barwach jerkbait.pl.

Nasze spotkanie powoli dobiega końca, czas wręczyć nagrody najlepszym oraz podziękować wszystkim za miło spędzony czas. Zdobywca pierwszego miejsca Jakub Szemraj.

Zdobywca drugiego miejsca Paweł Gąsior.

Na koniec drogą losowania rozdane były trzy zestawy gadżetów od www.jerkbait.pl

Zgodnie z tradycją, największa zdobycz zawodów została wpisana na przechodni banner jerkbait.pl. Kolega Kuba miał przyjemność zapisać swojego sandacza 50,5cm.

Na koniec oczywiście pamiątkowe zdjęcie…

Manniek66, 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *