STREET FISHING GAME WROCŁAW 2015

Czy w Polsce można zorganizować niezwykłą imprezę wędkarską gdzie oprócz łowienia ryb uczestnik będzie zaangażowany w poznawanie miasta? Czy można zerwać ze stereotypem, że wędkarz to osoba, która godzinami wpatruje się w spławik w oczekiwaniu na rybę? W jaki sposób zaangażować rodziny, dzieci oraz mieszkańców? W jaki sposób bawić się wędkarstwem?

sfp2_wroclaw 

Zapraszamy do świata Street Fishingu – wędkarstwa miejskiego!

W Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Włochach Street Fishing jest kolejnym sposobem na dobrą zabawę z wędką w ręku. Tam od wielu lat sprawnie funkcjonują lokalne społeczności, organizowane są liczne zawody, w których uczestniczą dziesiątki, a niekiedy setki wędkarzy.  Street Fishing stał się modą na poznawanie miejskich łowisk, integrację i przede wszystkim dobrą zabawę. To dyscyplina, która integruje ludzi młodych, innowacyjnych, ciekawych świata. Dla których nowoczesne media przekazu, portale społecznościowe są podstawową metodą komunikacji. Dzięki czemu poławiane ryby oraz miejskie krajobrazy docierają do najróżniejszych zakątków świata.

Czym jest Street Fishing?
Formuła Street Fishing ma na celu pokazanie, że wędkarstwo może uprawiać każdy, w dowolnym miejscu, gdzie znajduje się woda a w niej ryby. Street Fishing jest odmianą wędkarstwa ukierunkowaną na połów ryb drapieżnych w zurbanizowanych miejscach. To odpowiedź dla osób zapracowanych, którzy liczą każdą minutę swego wolnego czasu. Dla młodych ludzi nie posiadających własnego transportu. Dla tych, którzy chcą integrować się w lokalnych społecznościach. Miłośnicy Street Fishingu postanawili łowić w mieście, wśród spacerujących mieszkańców, turystów. Tam gdzie można dotrzeć dosłownie w kilka minut – pieszo albo środkami komunikacji miejskiej.

Dla kogo Street Fishing?
Street Fishing jest praktycznie dla każdego. Uprawiają go zarówno zawodowi wędkarze jak i początkujący. Często staje się dyscypliną rodzinną. Sposobem na zwiedzanie miasta z wędką w ręku. Podobnie z wiekiem uczestników. W zawodach uczestniczą osoby starsze, w średnim wieku, młodzież jaki i dzieci pod opieką rodziców.

Pasją miłośników Street Fishingu (wędkarstwa miejskiego) jest odkrywanie nowych, nieznanych miejsc i łowienie w nich ryb. To wszystko podróżując ulicami miast. Niekiedy tylko kilkaset metrów, niekiedy trzeba przebyć wiele kilometrów by znaleźć odpowiednie miejsce. Street Fishing to promowanie CPR (CATCH-PHOTO-RELEASE) czyli łowimy rybę, następnie ją fotografujemy i wypuszczamy do wody. Starannie obchodzimy się z każdą złowioną rybą – to podstawa działania miłośników Street Fishing.

Czym jest Street Fishing Poland® ?
W naszym kraju wielu wędkarzy pasjonuje się połowem ryb w miastach. Natomiast w Polsce nie było organizacji, która skupiałaby pasjonatów Street Fishingu i organizowałaby wyspecjalizowane wydarzenia np. zawody. Od kwietnia 2015 roku w naszym kraju rozpoczęła działalność organizacja Street Fishing Poland zajmująca się popularyzacją tej dyscypliny.

 

STREET FISHING GAME WROCŁAW 2015

MEGA inwazja wędkarzy na ulicach Wrocławia!

Czym jest Street Fishing Game Wrocław?
Tego jeszcze nie było! To innowacyjna rywalizacja – połączenie wędkarstwa oraz gry miejskiej. Prawdopodobne będzie to pierwsza realizacja takiego pomysłu na świecie. Chcemy by oprócz łowienia ryb wędkarze odkrywali urok Wrocławia w jego ścisłym, zabytkowym centrum.

Street Fishing Poland® po organizacji spotkań w Szczecinie oraz Warszawie tym razem energetyzować będzie stolicę Dolnego Śląska.  W okolicy wyznaczonego przez organizatora miejsca zawodów zlokalizowanych jest 13 mostów. Właśnie z dużej ilości mostów słynie Wrocław. W zgodzie z ideą wędkarstwa miejskiego chcemy aby wędkarze łowili ryby oraz podróżowali po mieście. Promujemy dobrą zabawę oraz energetyzującą rozgrywkę miejską!

 

ZASADY STREET FISHING GAME WROCŁAW 2015

Street Fishing to połączenie dwóch elementów. Wędkarza wszechstronnego potrafiącego łowić kilka gatunków ryb, dużych ryb. Tak było do tej pory. Street Fishing Poland® idzie jednak o krok dalej. Drugi element to Street, czyli podróżowanie ulicami miast. Dlatego proponujemy połączenie dwóch elementów – połowu ryb drapieżnych oraz gry miejskiej!

Street Fishing Game to również aż TRZY klasyfikacje. Pierwsza tradycyjna – SPIN-CAST dla osób łowiących na spinning lub baitcasting. Druga FLY STREET FISHING dla osób łowiących na muchę. Trzecia to MEGA wyzwanie dla miast CITY BATTLE, czyli bitwa między miastami. Które wygra? Które otrzyma miano miasta Street Fishingu 2015?

 

I. STREET – czyli wędkarz powinien podróżować po mieście. W ten sposób dostaje dodatkowe punkty do klasyfikacji za tzw. lotne premie.
 • Organizator wyznaczył 6 punktów kontrolnych zlokalizowanych we Wrocławiu (okolice łowiska).
  • 5 mostów,
  • 1 lokalizacja w ścisłym centrum miasta nieznacznie oddalona od łowiska (max 15 minut pieszo).
 • W każdym z punktów uczestnik otrzymuje specjalny znak – okolicznościowe pieczątki – uczestnik zgłaszając się w wyznaczonym punkcie otrzyma pieczątkę na karcie startowej.
 • Każdy punkt kontrolny jest premiowany wg zasady:
  • 2 pkt – każdy most – dostępność w godzinach rozgrywania zawodów 9-14.00.
  • 4 pkt – punkt specjalny – lokalizacja w ścisłym centrum miasta – dostępność punktu od godziny 12.00-14.00
  • 5 pkt – komplet punktów tj. 14pkt będzie dodatkowo premiowany
 • Maksymalna liczba punktów do zdobycia 19pkt.
 • Dokładna lokalizacja punktów premiowych zostanie podana tuż przed zawodami.

 

II. FISHING – czyli wszechstronny wędkarz, który łowi największe ryby kilku gatunków 
 • Klasyfikacji podlega TYLKO największa ryba danego gatunku – 1 ryba. Ta zostaje wpisana w rejestr. Należy wykonać zdjęcie złowionej ryby (na miarce organizatora).
 • Na potrzeby zawodów wykorzystujemy wymiary oraz punktację podaną poniżej. Wymiar ryby wpisujemy z dokładnością do 1 mm, natomiast podczas obliczania wyników obowiązuje zasada zaokrąglania wymiaru ryb w dół do najbliższego pełnego centymetra np. okoń 26,5 cm – wymiar zostaje zaokrąglony do 26cm.

tabela_sc

Przykład 1:
Wędkarz łowi trzy ryby – boleń 44cm, okonia 26 cm oraz okonia 25 cm. Niestety nie podróżował po mieście. Wszystkie ryby złowił nieopodal biura zawodów. W karcie wskazuje tylko dwie największe ryby w danym gatunku – boleń oraz okoń (będziemy weryfikować zdjęcia). Punktacja wygląda następująco:
 • boleń (44cm) = 18pkt+(4*1)pkt = 22pkt
 • okoń (26cm) = 9pkt + (1*3)pkt = 12pkt
 • okoń (25 cm) – nie jest brany pod uwagę
Razem wędkarz osiągnął 34pkt.

 

Przykład 2:
Wędkarz łowi dwie ryby – boleń 40cm oraz okonia 25 cm. W czasie wydarzenia podróżował po mieście. Przeszedł 5 mostów oraz udał się do punktu specjalnego. W karcie wskazuje tylko dwie największe ryby w danym gatunku – boleń oraz okoń (będziemy weryfikować zdjęcia). Punktacja wygląda następująco:
 • boleń (40cm) = 18pkt+(0*1)pkt = 18pkt
 • okoń (25cm) = 9pkt + (0*3)pkt = 9pkt
 • Premie – 5*2pkt (mosty) + 4pkt (Ratusz) + 5pkt (premia za komplet) = 19pkt.
Razem wędkarz osiągnął 46pkt.

 
 

KLASYFIKACJE

Podczas zawodów przewidzieliśmy trzy klasyfikacje.

 • SPIN-CAST STREET FISHING – klasyfikacja dla osób łowiących na spinning lub baitcasting
  • Klasyfikacja generalna – liczba zdobytych punktów – nagroda dla miejsc 1-3 – wszechstronny wędkarz Street Fishing
 • FLY STREET FISHING – klasyfikacja dla osób łowiących na muchę (fly fishing)
  • Klasyfikacja generalna – liczba zdobytych punktów – nagroda dla miejsc 1-3 – wszechstronny wędkarz Fly Street Fishing
 • CITY BATTLE – bitwa miast
  • Klasyfikacja honorowa – wybieramy 3 najwyższe wyniki z danego miasta (wojewódzkiego). Suma daje wynik. Wygrywa miasto z największą liczbą punktów. Nagroda to … tytuł honorowy miasta Street Fishing 2015.

 

DODATKOWE NAGRODY
 • Loteria – wszyscy otrzymują upominki

 

PUBLIKACJA KLASYFIKACJI
Publikacja nastąpi najpóźniej do dnia 25.11.2015 na stronach Street Fishing Poland (streetfishing.pl). Identyfikacja po numerze startowym (nazwiska nie będą publikowane).

 

REGULAMIN
 1. Zawody organizowane są na żywej rybie zgodnie z zasadami C&R, rekomendujemy użycie haków bezzadziorowych.
 2. Dozwolone metody połowu: spinning, casting, mucha.
 3. Używane w zawodach wędki i przynęty sztuczne muszą spełniać warunki określone w R.A.P.R.
 4. Zawody są rozgrywane w jednej 5 godzinnej turze.
 5. Zawodnicy łowią w określonym przez organizatora odcinku wody, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Minimalne odległości pomiędzy łowiącymi zawodnikami powinny wynosić 30 metrów, liczone wzdłuż linii brzegowej. Za zgodą zainteresowanych zawodników odległość ta może być zmniejszona.
 6. Każdej złowionej rybie, której wymiar jest zgłaszany w karcie stratowej, należy zrobić zdjęcie z MIARKĄ ORGANIZATORA (będzie wydana w dniu zawodów) w celu udokumentowania połowu.
 7. Wskazane jest posiadanie podbieraka wędkarskiego.
 8. Zabrania się używania osęki. Nie rekomendujemy używania gripa.
 9. Najpóźniej 30 minut (najpóźniej do 14:30) po zakończeniu tury należy zdać kartę startową inaczej zawodnik zostaje zdyskwalifikowany.
 10. Podczas zawodów między miejscówkami poruszamy się pieszo lub komunikacją miejską (autobus, tramwaj). Niedozwolone jest wykorzystywanie samochodów osobowych.
 11. Podczas zawodów zostaną rozdane karty startowe z danymi zawodnika oraz z rejestrem złowionych ryb.
 12. Przez cały czas trwania imprezy identyfikatory powinny być noszone w widocznym miejscu.

 

TERMIN
Street Fishing Game we Wrocławiu odbędzie się 21.11.2015 na Wyspie Słodowej. Zawody organizujemy na żywej rybie zgodnie z zasadami C&R, złów i wypuść (rekomendujemy używanie haków bezzadziorowych).

 

WPISOWE
Wpisowe opłacane na miejscu w Biurze Zawodów – 40PLN/osoba – pokrycie kosztów wyżywienia oraz opłat organizacyjnych. Prosimy o przygotowanie odliczonych kwot – znacznie ułatwi nam to rejestrację.

 

REJESTRACJA
Rejestrację dokonujemy za pomocą specjalnego formularza. Na podstawie danych rejestracyjnych zostaną stworzone karty rejestracyjne.

UWAGA! Rejestracja została wstrzymana ze względu na osiągnięcie limitu. Obecnie potwierdzamy obecność osób z listy głównej. Jeśli zostaną miejsca zapisy uruchomimy ponownie 3.11.2015.

 

LIMIT MIEJSC
Organizator ograniczył liczbę miejsc do 100. Po przekroczeniu limitu zapisy zostaną zamknięte.

 

PLAN IMPREZY
 • 08:00            Zbiórka Wrocław Wyspa Słodowa (mapa na dole wiadomości) – rejestracja i wydawanie kart startowych (na podstawie ważnej karty wędkarskiej) – namiot bura zawodów.
 • 08:45            Odprawa – plac przy biurze zawodów.
 • 09:00            Start zawodów – na sygnał sędziego (start dźwiękowy) – wszyscy razem startujemy z jednego miejsca, na sygnał sędziego – niedozwolone wcześniejsze opuszczenie terenu. Punkty premiowe (mosty) zostają uruchomione.
 • 12:00            Uruchomienie punktu premiowego w centrum miasta.
 • 14:00            Koniec zawodów – kije z wody
 • 14:30            Zamykamy zbieranie kart startowych (nie przyjmujemy spóźnialskich) – zdajemy karty w biurze zawodów (karty upoważniają do losowania nagród)
 • 14:45            Przybycie do lokalu, w którym przeprowadzimy dalszą część imprezy (lokalizacja zostanie podana).
 • 15:00           OBIAD
 • 15:45            Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.
 • 16:45            Zaczynami integrację Wędkarzy Street!

 

CO STARTUJĄCY OTRZYMUJĄ NA START?
 • Smycz SFP
 • Numer startowy w holderze
 • Miarkę – taśmę SFP
 • Długopis do zapisywania wyników na karcie startowej
 • Pakiet startowy

 

NIEZBĘDNE DODATKI
Wymagane jest by każdy ze startujących posiadał aparat fotograficzny (dowolny – dozwolony nawet telefon z aparatem foto). Ryby zgłoszone do punktacji (największe w dany gatunku) MUSZĄ być sfotografowane na dostarczonej przez organizatora miarce. Na tej podstawie będziemy weryfikować klasyfikację.

 

TEREN ZAWODÓW
Zawody rozgrywane są na Odrze w okolicach Wyspy Słodowej.

lowisko

Biuro zawodów

bz
 

DODATKOWE ZASADY
 • Streetfishing to CPR (Catch-Photo-Release)
 • Starannie obchodzimy się z każdą złowioną rybą
 • Łowimy wyłącznie na przynęty sztuczne
 • Dopuszczalne jest posiadanie dwóch wędek jednak dozwolone łowienie na tylko jedną z nich
 • Pilnuj swojej karty uczestnictwa
 • W razie problemów skontaktuj się z sędzią zawodów( numer telefonu znajduje się na karcie wyników)
 • Podczas rozgrywania zawodów obowiązuje zakaz spożywania alkoholu/narkotyków
 • Nie jest dopuszczone łowienie jedną wędką na więcej niż jedną przynętę.
 • Nie wolno wchodzić na przycumowane łódki.
 • Szanuj cudzą własność
 • Nie wolno łowić poza dozwolonymi strefami.
 • Nie wolno przeszkadzać innym łowiącym na terenie wędkarzom.
 • Uwaga na bezpieczeństwo! Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki podczas imprezy.

 

WYŻYWIENIE
Podczas imprezy przewidujemy wyżywienie – rano w okolicach biura zawodów, po zawodach w restauracji. Dodatkowo napoje – kawa, herbata w okolicach biura zawodów.

 

PARKING
 Parking w okolicach Wyspy Słodowe – okolice – ulice.

 

KOMUNIKACJA PRZED, W TRAKCIE, PO ZAWODACH
Organizator prześle cztery SMS’y (na podane podczas rejestracji numery telefonów).
 • 20.11.2015 – Przypomnienie o zawodach
 • 21.11.2015 – Dwie wiadomości w trakcie zawodów
 • 21.11.2015 – Jedną wiadomość po zawodach

 

UPRAWNIENIA
Podczas zawodów należy posiadać ważną kartę wędkarską wraz z opłaconymi składkami na Okręg PZW Wrocław. Ważny dokument poświadczający powyższe uprawnia do odbioru karty startowej.

 

KARTA STARTOWA
Poniżej przedstawiamy przykładową kartę startową. Zalecamy wypełnianie tylko rybami większymi od dotychczas złowionych tzn. jeśli złowiliśmy już np. okonia 27 cm to nie wpisujemy okoni 25cm i 26cm. Nie mają one wpływu na wynik. Kolejny wpis to ryba co najmniej 28cm. To ona zostanie ostatecznie wzięta pod uwagę.

Microsoft Word - SFP - NUMER STARTOWY.docx

Strona 1

Microsoft Word - SFP - NUMER STARTOWY.docx

Strona 2

 

MIARKA SFP
Podczas całej imprezy ryby mierzymy miarką dostarczoną przez organizatora. Zgłoszone do klasyfikacji ryby będą weryfikowane. Weryfikacja polega na sprawdzeniu zgodności wymiaru z zapisem w karcie na podstawie zdjęcia – ryba musi leżeć na miarce SFP, głowa na wymiarze ZERO ogon wskazuje rozmiar ryby w mm.

 

POMOC MEDYCZNA
Na miejscu przewidujemy wsparcie ratownika medycznego. Zostanie zorganizowany punkt pielęgniarski. W razie poważnych problemów zdrowotnych kontaktujemy się w pierwszej kolejności z numerem alarmowym 112 a następnie z ratownikiem na miejscu imprezy. W razie interwencji pielęgniarskiej bezpośrednio z ratownikiem na miejscu. Numer telefonu do ratownika zostanie podany na karcie startowej.

 

CZYSTOŚĆ
Podczas imprezy dostarczony zostanie jeden ToiToi klasy VIP z umywalką. Prosimy o korzystanie właśnie z tej toalety. Dodatkowo po terenie zostaną rozłożone worki na śmieci. Prosimy o zachowanie czystości na terenie – na czas imprezy dzierżawimy teren i chcielibyśmy po sobie zostawić bardzo dobre wrażenie.

 

ZDJĘCIE
 • ZDJĘCIA GRUPOWE – podczas imprezy wykonujemy dwa grupowe zdjęcia. Pierwsze tuż przed startem – godzina około 9:00. Wszystkich prosimy o obecność i uczestnictwo w zdjęciu grupowym – zapraszamy też osoby towarzyszące.
 • ZDJĘCIA PODCZAS IMPREZY – podczas imprezy będziemy wykonywać zdjęcia w celach publikacji na stronie streetfishing.pl
 • Uczestnik Imprezy wyraża zgodę na publikację swojego wizerunku na portalu streetfishing.pl oraz Jerkbait.pl. jak i kanałach społecznościowych tych że portali.
 • Uczestnik Imprezy wyraża zgodę na publikację nagrań wideo zawierający jego wizerunek na portalu streetfishing.pl oraz Jerkbait.pl. jak i kanałach społecznościowych tych że portali.
 • Osoby wykonujące zdjęcia z ramienia organizatorów będą wyposażone w odpowiednie identyfikatory.

UWAGA! Rejestracja została wstrzymana ze względu na osiągnięcie limitu. Obecnie potwierdzamy obecność osób z listy głównej. Jeśli zostaną miejsca zapisy uruchomimy ponownie 3.11.2015.

<

 

Powodzenia! Bawcie się dobrze i życzymy jak największych ryb. Pamiętajcie o naszych zasadach – zabawa, koleżeńska atmosfera, integracja, wiedza.

 

STREET FISHING – TO STYL ŁOWIENIA

Street Fishing Poland
Street Fishing Poland

One response to “STREET FISHING GAME WROCŁAW 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *