Bydgoszcz Podsumowanie……..

Pierwsze zawody z serii Street Fishing Extreme 2016 już za nami. Inaugurację sezonu i grand prix rozpoczęliśmy od rzeki Brda i Bydgoszczy. Wędkarsko nie było łatwo. W sobotę, tuż przed zawodami, przeszła nad miastem nawałnica, która spowodowała, że woda w rzece podniosła się o około 40-50cm. Rzeką o kolorze kawy z mlekiem płynęła trawa i wszystko co mogło spłynąć z brzegów. Widok nie zachęcał. Jako organizatorzy byliśmy pełni obaw.

W dniu zawodów sytuacja powoli wracała do normy. Przywitało nas słońce i upał. W ciągu kilku godzin woda znacznie opadła oraz zwiększyła swoją przezroczystość. Dawało to nadzieję na dobry połów i rywalizację wędkarską w centrum słonecznej Bydgoszczy.

Od wczesnych godzin porannych zespół Street Fishing pochłonięty był budowaniem miasteczka SFP. W tym roku wprowadziliśmy charakterystyczny namiot Biura Zawodów, który był widoczny nie tylko dla uczestników ale też mieszkańców miasta. Wprowadziliśmy też kilka usprawnień organizacyjnych tak by było jeszcze łatwiej i przyjemniej. Liczymy na to, że w naszych imprezach będzie uczestniczyło sporo tzw. pozytywnie zakręconych wędkarzy, dla których wędkarstwo jest pasją, którzy chcą poznawać różne łowiska, chcą integrować się z innymi. Na pierwszych zawodach było też widać już sporą liczbę osób w koszulkach Street Fishing Extreme. Zaprojektowaliśmy je specjalnie na serię imprez w 2016r.

1

Co z rybami? Oczywiście było je widać i to okazałe sztuki. Niestety podczas zawodów nie chętnie współpracowały. Na 126 zawodników, którzy wystartowali w Bydgoszczy (zarejestrowanych 142) złowiono jedynie 17 wymiarowych ryb (zgodnie z rozmiarówką zawodów SFP). Tylko dwa gatunki – okoń (największy 33cm) oraz kleń (największy 38cm). Na zawodach odnotowano zdecydowanie więcej ryb jednak nie podlegały one klasyfikacji. Mamy nadzieję, że podczas naszych kolejnych imprez (najbliższa już 19.06.2016 w Poznaniu) ryby okażą się bardziej łaskawe i oprócz wyśmienitej integracji odnotujemy paradę okazów wędkarskich.

W tym roku kontynuujemy realizację tzw. zadań specjalnych. Nastąpiła jednak zmiana. Zadania wysyłamy na telefony komórkowe uczestników. Nikt do samego końca nie wiedział co trzeba zrobić by zapunktować. W Bydgoszczy uczestnicy realizowali trzy zadania – zrób fotografię selfie z Konger Streeto (otrzymaliśmy zdjęcia od 76 uczestników!), zrób fotografię wędkarską (47 uczestników przesłało swoje zdjęcia z rybą złowioną podczas zawodów) oraz odwiedź Centrum Wędkarskie w Bydgoszczy (pierwszy uczestnik pojawił się już po 8 minutach od wysłania zadania; na pierwszych 20 uczestników oczekiwały bonusowe pakiety z prezentami).

Jak w poprzednich zawodach zawodnicy o włos w punktach i decydowały … punkty premiowe (tym razem 3 zadania).

  • I miejsce – Tuszyński Stanisław – Puchar Prezesa PZW o/Bydgoszcz, nagroda 1000PLN na zakupy w Centrum Wędkarstwa Bydgoszcz, wędka Streeto Konger, torebka Konger, medal, statuetka Street Fishing Poland.
  • II miejsce – Musiał Mariusz – nagroda 700PLN na zakupy w Centrum Wędkarstwa Bydgoszcz, kołowrotek Konger, torebka Konger, medal, statuetka Street Fishing Poland.
  • II miejsce – Śnieć Paweł – nagroda 700PLN na zakupy w Centrum Wędkarstwa Bydgoszcz, kołowrotek Konger, torebka Konger, medal, statuetka Street Fishing Poland.
  • III miejsce – Benetkiewicz Edmund – nagroda 500PLN na zakupy w Centrum Wędkarstwa Bydgoszcz, torba wędkarska Konger, torebka Konger, medal, statuetka Street Fishing Poland.

A jakie dodatkowe nagrody? Sklep Wędkarski „Złoty Karaś” ufundował nagrodę dla najmłodszego uczestnika naszej rywalizacji. Gratulujemy! Echosonda Dragonfly powędrowała do łowcy największego klenia (38cm) – nagroda ufundowana przez Centrum Wędkarstwa Bydgoszcz. Ponadto 20 najszybszych uczestników, o czym już wspominaliśmy, MEGA pakiety od Centrum Wędkarstwa Bydgoszcz.

Wyniki oraz klasyfikację można poznać w arkuszu: Bydgoszcz Klasyfikacja

Zapraszamy na kolejne imprezy z serii Street Fishing Extreme 2016. Kolejne zawody już 19.06.2016 w Poznaniu.

Kilka zdjęć z Bydgoszczy…..

10c 7b 8a 4c 3c 3b 3-2 3 2d 2a 2-2 1b 1-2 1-3 1 14e

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *